Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie
Dotacja MKiDN na zakup nowości czytelniczych

   

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchednowie po raz kolejny otrzymała dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych. Dotacja przyznawana jest w ramach ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1. ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych"

     Przy podziale środków do poszczególnych bibliotek uwzględniono kryterium czytelnicze (wskaźnik liczby czytelników w przeliczeniu na 100 mieszkańców), oraz kryterium demograficzne (wg. liczby ludności). Biorac pod uwagę powyższe kryteria nasza biblioteka otrzymała na zakup nowości 7036 zł, za które zakupiliśmy 301 vol.

 

List z Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
 


 

        Otrzymaliśmy list z Kancelarii Prezydenta z podziękowaniami za udział w VIII Narodowym Czytaniu. Wraz z listem przekazano nam także okolicznościowy egzemplarz  - ,,Nowele Polskie"  Nasza biblioteka corocznie włącza się z wielką chęcią do programu Narodowego Czytania.


 

 Przystąpiliśmy do akcji ''Mała Książka - Wielki Człowiek".

Program skierowany do małych czytelników z roczników 2013-2016.

Zachęcamy do wizyty w bibliotece i odbioru wyprawki czytelniczej.

 

Zapraszamy w podróż wśród bibliotecznych regałów

wraz z Karolinką i Piotrusiem.

Materiał filmowy przygotowany przez  Instytut Książki.

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,%E2%80%9Ebiblioteka-wielkiego-czlowieka%E2%80%9D-%E2%80%93-filmowa-seria-instytutu-ksiazki,4222.html

Więcej

 

 Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy poświęcili swój czas oddając na nas głosy w Akcji ,,Kinder-Wspólne Czytanie".

Szczególnie dziękujemy tym, którzy zachęcali do głosowania swoich bliskich i znajomych.

M-GBP zajeła 31 miejsce i znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymują nagrodę I-go stopnia.

 

Książki i pufy od Kinder

      Otrzymaliśmy ksiażki i pufy, które dzieki głosom naszych czytelników, wygraliśmy w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie". Książki po opracowaniu zostaną dołaczone do księgozbioru i będą służyły głównie naszym młodszym czytelnikom.


  

Olga Tokarczuk laureatką literackiej Nagrody Nobla
 za rok 2018

               

       Po 23 latach od wręczenia Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej, literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok przyznano  Polce - Oldze Tokarczuk (fot. akpa). Pisarkę uhonorowano za : ,,narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia" - napisano w uzasadnieniu.

Laureatem za 2019 rok - został austriacki pisarz i tłumacz Peter Handke.

 


Rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

 
 

 

   

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

2020 r.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02. 12. )

   Ostatnie w tym roku grudniowe spotkanie poświęciliśmy na dyskusję, tym razem nad dwoma książkami. A były to: ,,Dawno,dawno temu i prawie naprawdę" - Brigit Pasulka, oraz ,,Droga do różan" - Bogna Ziębicka.

 

Więcej


Wydajemy pierwsze dyplomy

   

 W akcji Mała Książka Wielki Człowiek wydajemy już pierwsze dyplomy.

 

Więcej

 


Przysłowiowy zawrót głowy 
( 29. 11. )

   

       Przysłowia towarzyszą nam od zawsze. Ich celem jest nauka i przestroga przed niewłaściwym  zachowaniem, zawierają także madrości życiowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkaliśmy się w Bibliotece aby zpoznać się z niektórymi i przypomnieć sobie ich znaczenie. Była to też okazja do fajnej zabawy z przysłowiami i powiedzeniami. Do zajęć wykorzystaliśmy książkę Katarzyny Vanewskiej ,,Przysłowiowy zawrót głowy".

 


 Pufy od  ,,Kinder"

     

 Dzięki Państwa głosom w Akcji Kinder ,,Przerwa Na Wspólne Czytanie" zajeliśmy premiowane nagrodą I stopnia 31 miejsce. Otrzymaliśmy więc od Kinder pufy.

 


Planeta Dziecka 
( 13. 11. )

 

    Z książeczkami i bajkami ,,wyladowaliśmy" na Planecie Dziecka. Oczekiwała na nas gromadka przesympatycznych przedszkolaków. Zaangażowanie i koncentacja dzieciaczków na najwyższym pozionie, z przyjemnością przeczytaliśmy im  kilka bajek, wierszyków i opowiadań. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

 


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 11. )

   

     Listopadowe spotkanie klubu. Jak zwykle żywa dyskusja na temat przeczytanej ksiązki. Tym razem była to: ,,Dzień dobry północy" - Brooks Dalton Lily.

 

Więcej


Cała Polska Czyta Dzieciom
  ( 25. 10. )

       

     W skarpetkach jest coś wyjątkowego, poza brudnymi piętami oczywiście, - skoro są inspiracją do pisania książęk. Jakie to przygody przytrafiły się skarpetką dowiedzieliśmy się podczas głośnego czytania w naszej bibliotece. Dzieci wysłuchały fragmentów książek: ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", ,, Mikołajek", oraz humorystyczną bajkę z ,,Bajeczek z obrazkami".

Więcej


Suchedniów Zmienne-Stałe
wystawa fotografii
  ( 19 10. -  30. 11. )

               Zaprazsamy do obejrzenia bardzo interesujacej wystawy fotograficznej Suchedniów Zmienne - Stałe. Wystawę będzie można ogladać do 30 listopada,w godzinach pracy biblioteki. Polecamy naprawdę warto.

 


 Przedszkolaki w bibliotece
( 18. 10. )

      Przywędrowały do nas przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Suchedniowie. Fantastycznie jest zawszwe gościć roześmianą gromatkę malutkich czytelników.  - Mnóstwo spontanicznych pytań, spostrzeżeń i wypowiedzi na temat czytania książeczek i biblioteki.

 


  

Z odległej ,,Planety" do biblioteki
( 07. 10. )

     

    Mimo nie najlepszej  pogody odwiedziły nas dzieci z przedszkola Planeta Dziecka. Co warte szczególnego podkreślenia dzieciaczki przywędrowały do nas pieszo. Chociaż droga była daleka humory wszystkim dopisywały.

 

  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 07. 10. )

   

     Działamy, spotykamy sie i dyskutujemy. Październikowe spotkanie Klubu DKK było poświęcone książce ,,Tatuażysta z Auschwitz" Morrisa Heathera.

 

Więcej


Mała Książka Wielki Człowiek
Pierwsze wyprawki książkowe juz rozdane

 


Narodowe czytanie 2019
( 07. 09. )

         

     Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania. Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie.

 

 

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:

1. Dobra pani - Eliza Orzeszkowa

2. Dym Maria Konopnicka

3. Katarynka - Bolesław Prus

4. Mój ojciec wstepuje do strażaków -  Bruno Schultz

5. Orka Władysław Stanisław Rejmont

6. Rozdziobia nas kruki, wrony  - Stefan Żeromski

7. Sachem -  Henryk Sienkiewicz

8. Sawa - Henryk Rzewuski

    Nasza biblioteka jak każdego roku włączyła sie do akcji, wszystkim którzy w raz z nami uczestniczyli w tegorocznym czytaniu gorąco dziękujemy. Byli to: Cezary Błach, Aleksander Wrotniak, Ewa Kaniewska, Anna Pasek, Maja Podgórska, Mateusz Sowula, Andrzej Karpiński, Kazimiera Lorenz, Krystyna Sasal, Maria Markiewicz, Milena Tzaturian, Tomasz Rogala, Julia Fąfara, Chrząszcz Zuzanna, Małgorzata Łukasiak, Mariola Pasek, Julia Majcher, Natalia Kucharska, Beata Słoma, Julita Kabała, Teresa Bujnowska, Małgorzata Wiśniewska, Jacek Odzimek.

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02. 09. )

 

     Po letniej przerwie wznowił działalność nasz  klub DKK. Pierwsze po wakacjach spotkanie poświęciliśmy na dyskusję nad książką ,,Kryształowy anioł" Katarzyny Grocholi

Więcej


Śladami rodziny Marii Skłodowskej-Curie w Świętokrzyskim
  ( 05. 08. - 15.10 )

   

   Bardzo interesujaca wystawa, którą udało nam sie pozyskać z Muzeum Historii Kielc. Prezentuje związki rodziny Marii Skłodowskiej - Curie z Kielcami i rejonem świętokrzyskim.

 


   

 Czytanie na trawie 
( 18.06. )

   

  Piękna słoneczna pogoda, wakacje tuż tuż, wybralismy się więc do parku, nie zapomnieliśmy oczywiście aby zabrać ze soba kilku ciekawych książek....

 


  

 

 Gustawa Herlinga-Grudzińskiego związki z ziemią kielecką wystawa"
 ( 03 06.- 31.07. )

 

       

Od wtorku (03.06.) w naszej bibliotece można obejrzeć wystawę planszową która pokazuje związki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z ziemią kielecką. Została ona przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Kielc w roku pisarza, w ramach Społecznego Komitetu Obchodów Roku Herlinga-Grudzińskiego. Zawiera ona materiały ikonograficzne pochodzące z różnych zbiorów, zestawione z wypowiedziami Herlinga-Grudzińskiego dotyczącymi Kielecczyzny.Układ graficzny tekstu i zdjęć tworzy słowo HERLING. Ekspozycja dostępna do 31.07.2019 r. w godzinach pracy biblioteki.


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 03. 06. )

 

     Ostatnie przed wakajami spotkanie naszego klubu DKK, mimo prawdziwie letniej pogody frekwencja jak zwykle doskonała. Dzieliliśmy się opiniami na temat książki ,,We dwoje" - Nicholas Sparks. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy zaraz po wakacjach.

Więcej


Z książką na ,,Planecie dziecka"
 ( 17. 05. )

     

     Wizyta w przedszkolu "Planeta Dziecka", to doskonała okazja aby zachęcić dzieci do korzystania z książek i do odwiedzin w bibliotece. Przedszkolaki jak zwykle z ciekawością i zainteresowaniem obserwowały jakie niespodzianki moga kryć się w książkach. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera, dziękujemy za spotkanie.

 


Klasa 0 w bibliotece
 ( 17. 05. )

       

    Spotkaliśmy się z uczniami kl. 0 ze Sp. nr.1 w Suchedniowie. Naszym młodym przyszłym czytelnikom i tym którzy obecnie juz nimi są opowiedzieliśmy o bibliotece , książkach i czytaniu. Udaliśmy się również na wycieczkę po wszystkich działach i zakamarkach biblioteki, nie brakło również czasu na zabawę w naszej dziecięcej czytelni.

 

   


,,Kapelusz za 100 tysięcy" - konkurs pieknego czytania
 ( 15. 05. )

 

     Prawie dwudziestu uczestników ze wszystkich szkół Gminny Suchedniów zgłosiło się do konkursu pięknego czytania ,,Kapelusz za 100 tysięcy" . Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl.IV-VIII szkół podstawowych. Należało przeczytać w jak najładniejszy sposób fragment książki Adama Bahdaja. Po dwóch etapach to ścisłego finału zakfalfikowało się czterech uczestników. Yury w składzie: Agnieszka Wikło (Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku), Beata Słoma (TPD Suchedniów) i Michał Redlica (nauczyciel języka polskiego) zdecydowao o nastepującej kolejności:

I miejsce:  Karolina Zolbach

II miejsce: Michalina Maciejczyk

III miejsce: Julia Strąk

wyróznienie: Maria Wędrychowska

Wszystkim serdecznie dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę w czasie konkursu

Galeria


Planszostrada
( 13. 05. )

         

Gry planszowe to sposób na miłe spędzenie czasu w gronie przyjaciół, to także doskonała zabawa i rozrywka. Kolejna nasza "Planszostrada" to jak zwykle  super zabawa i możliwośc spotkania się w gronie osób lubiących spędzić czas przy grach planszowych, można było także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat gier. Spotkanie z grami prowadzili Krzysztof Rogala i Marcin Obara.

 


  

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 06. 05. )

       

Majowe spotkanie Klubu DKK poświęciliśmy na dyskusję nad książką ,,Bogowie tanga".  Wymiana poglądów jak zwykle : ,,żywa", interesująca i z humorem...

 

Więcej


,,Z mojej sztalugi"
  ( 29. 04. - 31.05. )

   Gorąco zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Marii Skrobacz pt: ,,Z mojej sztalugi".  Będzie ona dostępna do końca maja w godzinach otwarcia naszej biblioteki.

Maria Zofia Skrobacz - urodziła się  w Iwaniskach, obecnie mieszka w Połańcu. Od kilku kat maluje w technice olejnej. Od 2011 r. jest członkiem SAPŚ w Kielcach, efektem tego członkowstwa stało się uczestnictwo w licznych plenerach i wystawach. Jej prace można było podziwiać w Nowym Sączu, Krynicy, Kielcach, Skarzysku Kamiennej, Iłży, Połańcu i w Warszawie.


  

,,Wspomnienia 1928-1946"
  ( 09. 04. )

 

     ,,Wspomnienia 1928-1946" to tytuł książki Andrzeja Kostyrko. Samego autora wraz z córką gościliśmy ponownie w naszej bibliotece. Andrzej Kostyrko to prawnuk Emilii Peck, w swojej książce ukazał obraz Suchedniowa lat dziecinnych, to obraz ludzi, miejsc i zdarzeń w których przyszło mu żyć. Było to bardzo ciepłe i wzruszajace spotkanie, dzięki panu Andrzejowi który stworzył cudowny i niepowtarzalny klimat.

 

  

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek
  ( 05. 04. )

 

  

           Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie, miało miejsce spotkanie autorskie z Krystyną Mirek, na które przybyło 37 zainteresowanych czytelników. Spotkanie z pisarką odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK), który skupia miłośników literatury i z powodzaeniem działa w naszej bibliotece. Wśród nich grupę 12 osób stanowili klubowicze DKK. Dzięki Instytutowi Książki czytelnicy, maja możliwość poznania i spotkania się osobiście z ulubionymi autorami. Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominujacym zajęciem w jej życiu zawodowym. Autorka jest mamą czwórki dzieci. Pisze blog i ksiązki obyczajowe, mocno osadzone w realiach życia. Napisała ich ponad dwadzieścia. Największą popularność autorce przyniosły książki: Prom do Kopenhagi, Pojedynek uczuć, Wszystkie kolory nieba, Polowanie na motyle, Saga Rodu Candedorfów, Szczęsliwy dom, Droga do marzeń. Jak sama powiada "to są ksiązki o kobiecym świecie, można się z nich na temat kobiet wiele dowiedzieć". Współpracuje z najlepszymi wydawnictwami. Uczestnikom spotkania Krystyna Mirek dała się poznać jako osoba bardzo otwarta, komunikatywna, posiadajaca dużą wiedzę psychologiczną. Autorka chętnie odpowiadała na zadawane pytania. A po spotkaniu wpisywała autografy czytelnikom posiadającym egzemplarze jej książek.

Galeria


Wizyta  5-latków
  ( 29. 03. )

 

     Po spotkaniu z najmłodszyymi przedszkolakami przyszedł czas na nieco starszych. Przywędrowała do nas tym razem grupa 5 i 6-latków z naszego suchedniowskiego samorzadowego przedszkola. Dzieci uśmiechnięte i bardzo zdyscyplinowane, dlatego spotkanie z nimi było dla nas wielka frajdą. Piękne podziękowania za odwiedziny.

 

  

Lekcja historii
  ( 23. 03. )

         

        Eugeniusz Gedymin Kaszyński ps. "Nurt" to postać znana z walk o wolną Polskę z okupantem niemieckim i radzieckim. Osobę majora "Nurta" i jego działalność na terenie świętokrzyskim przybliżył podczas spotkania w naszej bibliotece z uczniami S.P. w Goździe Jerzy Frątczak. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI ze S.P. w Goździe, której to patronem jest właśnie "Nurt". Goście z Gozdu mieli także okazję zapoznać się z działalnością i księgozbiorem biblioteki.


  

 


Cała Polska Czyta Dzieciom
  ( 22. 03. )

 

   

        Bardzo udane i interesujące głośne czytanie dla dzieci. Nasi goście sprostali zadaniu i wysłuchaliśmy tekstów przeczytanych w bardzo profesjonalny sposób. A były to: napisane z humorem wiersze Jana Brzechwy ( "Jajko", "Samochwała"), Bajki Świętokrzyskie -  ("Pazury mylą"). Oraz fragmenty "Kubusia Puchatka" i książki Ewy Nowak "Pułapka na ktosia", 

 

Więcej


Spotkanie z 4-latkami
  ( 13. 03. )

   

   To ksiązeczka z tej półeczki, co wyskoczy nam z książeczki? Przekonaliśmy się o tym z uroczą grupą 4-latków z Przedszkola Samorządowego w Suchedniowie, która nas odwiedziła. Pająk, smok i hipopotam. Zebry, słonie żyraf stado, a do tego przygód wiele, w kazdej książce przyjaciele. Bardzo dziękujemyza wizytę.

 


  

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 03. )

       

,,Dziewczyna z daleka" to tytuł książki na temat której toczyła się dyskusja na marcowym spotkaniu naszego klubu DKK

 

Więcej


W przedszkolu
( 01. 03. )

       Skorzystaliśmy z zaproszenia, spakowaliśmy książki..... i wybraliśmy sie do Samorzadowego Przedszkola w Suchedniowie . Tu krokodyl, lew i tygrys - ze stron książki spoglądają. Tam kaczuszka piórka moczy, co z ksiązeczek nam wyskoczy?......Pierwsza strona,druga, czwarta, a na piatej? ...Słoń Trąbalski się pojawił i dzieciaki wnet rozbawił. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i bardzo udane spotkanie

 

 


  

Pierwszaki w bibliotece
( 27. 02. )

                Tuż po pasowaniu na czytelnika w bibliotece szkolnej, odwiedziły nas uczniowie z klas I Szkoły Podstawowej nr 3, by zapoznać się z naszą biblioteką . Dowiedzieć jak funkcjonuje i w  jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki publicznej. Po zapoznaniu z zasadami i regulaminem, pokazaliśmy  młodym czytelnikom Dział dla dzieci, Dział dla dorosłych, oraz, czytelnię i magazyny do których na codzień  mają wstęp tylko pracownicy.

 


,,TAMBYLCY" w bibliotece
( 15. 02. )

       

TamBylcy, czyli: Paulina (rodowita suchedniowianka) i Marcin - para uzależniona od podróży. Byli w piatkowe popołudnie naszymi gośćmi. Podróże to ich pasja i miłość, pokonali tysiące kilometrów, odwiedzili dzisiatki krajów na trzech kontynentach. Dzięki temu zgromadzili niezliczoną ilość poruszających wspomnień. Paulina podczas podróży, dzięki swojej znajomości języków obcych odpowiedzialna jest za kontakty z ,,tubylcami", a Marcin to mózg wszelkiej logistyki. W naszej bibliotece opowiadali o swojej wyprawie "tambusem" do Finlandii, wizycie u Świetego Mikołajai, przekroczeniu koła podbiegunowego i odwiedzeniu Doliny Muminków. Całość wzbogacona była fantastycznym slajdowiskiem, pokazującym przebieg wyprawy. Pozostało tylko usiąść wygodnie w fotelach i wyruszyć wraz z TamBylcami w podróż.......

Galeria


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04. 02. )

     

 W miesiacu Lutym na naszym spotkaniu dyskusja toczyła się na temat bardzo interesujacej książki "Królowa Saby".

 

 

Więcej


Wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Maślak
( 25.01. )

          W dniu 25 stycznia w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Maślak. Zaproszenie przyjeło wielu przyjaciół i sympatyków malarki. Pani Agnieszka po przybliżeniu swojej osoby, opowiedziała w jaki sposób udało jej się spełnić swoje marzenie o malarstwie. Wystawione obrazy to zaledwie niewielka część jej prac, można je ogladać w godzinach pracy Biblioteki do 28.02.2019 r. Istnieje także możliwość nabycia obrazów.

Agnieszka Maślak - mieszkanka Suchedniowa, wieloletnia nauczycielka szkoły podstawowej w Skarżysku - Kam. Przygodę z malarstwem rozpoczęła po maturze pod opieką malarzy: Adama Roskowińskiego i Jerzego Jarzyńskiego. Dzięki doktor Aleksandrze Potockiej-Kuc, która jest organizatorką wielu plenerów malarskich, powróciła do swojej pasji po 20-letniej przerwie. Oprócz malarstwa olejnego i akwarelowego, zajmuje się malowaniem na szkle i decoupagem. Nie obca jej jest również grafika artystyczna, głównie linoryt.

   

Wizyta Andrzeja Kostyrko
( 15.01. )

 

    Dnia 15 stycznia br. w naszej bibliotece gościliśmy prawnuka Emilii Peck - Pana Andrzeja Kostyrko wraz z córkami Zofią i Weroniką. Celem wizyty, było przekazanie w darze do zbiorów bibliotecznych książki swojego autorstwwa ,,Wspopmnienia 1928 - 1946 ". Są to dwa egzemplarze, jeden w jezyku polskim, drugi w angielskim. Pan Andrzej w swych ,,Wspomnieniach" ukazał obraz Suchedniowa lat dzieciństwa. Przywołał pamięcią miejsca, ludzi i okoliczności w których przyszło im żyć. Zdjęcia przodków autora umieszczone w treści wspomnień wzbogacają klimat opisanych zdarzeń. Jest to bardzo cenne źródło uzupełnienia wiadomości o ludziach i miejscach znanych a jednak zapomnianych lub zmienionych na przestrzeni lat dotyczacych przede wszystkim Suchedniowa. Książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością. Zachęcamy do jej wypożyczania.

M.W.


Ferie w bibliotece
( 14.01. - 25.01. )

     Tradycyjnie jak w każdym roku organizujemy ,,Ferie w bibliotece". Są to bezpłatne zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na zimowy wypoczynek i spędzają ferie w domu. W tym roku zajęcia odbywały się od 11 do 14 -tej, cztery razy w tygodniu. Łapacze snów, lampiony, laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, ilustracje do kalendarza, ozdoby z masy porcelanowej to prace, które powstały na zajęciach. Ponadto graliśmy w gry planszowe: Wesołe duszki, Scrabble i Wakacyjne przygody. Czytaliśmy książkę Katarzyny Dowbor i Marcina Kozła ,,Stajnia pod tęczą" . Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim dzieciom za mile spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

  
  

 

Podziękowanie:
dla Państwa: Marzeny i Macieja Turskich, za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji "Ferii w bibliotece"

 


Najlepszy czytelnik 2018

       

        Konkurs na najlepszego czytelnika Działu dla Dzieci naszej biblioteki został zakończony. Po podliczeniu wypożyczeń, liczby odwiedziń oraz książek przeczytanych i oddanych w terminie. Okazało się że najlepszym czytelnikiem w 2018 r została Gabriela Chłopek. Wielkie gratulacje dla Gabrysi.

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 07. 01. )

         

Pierwsze w 2019 r spotkanie klubu DKK i dyskusja nad książką "Pan Przypadek i Trzynastka" - autor: Jacek Getner

        

Więcej

  


 

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny