Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie
NARODOWE CZYTANIE 2017
( 02.09. 2017 )

 
 

Podziekowanie
Szanowni Państwo, Goście uczestniczący w Jubileuszu 70-lecia
Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej
im. Jana Pawła II w Suchedniowie

  Wraz ze zbliżajacym się końcem roku 2017, Roku Jubileuszowym naszej Biblioteki w imieniu swoim oraz pracowników biblioteki, pragnę wyrazić podziekowanie za miłe słowa i życzliwośc. Za zaszczycenie nas swoją obecnością w tak ważnej dla nas chwili, jaką była uroczystość 70-lecia Biblioteki. Dziękujemy za życzenia, podarowane książki i kwiaty.

Żywię nadzieję, że atmosfera tego spotkania
przetrwa w miłych wspomnieniach.
Małgorzata Wiśniewska-Dyrektor
MGBP im. Jana Pawła II
w Suchedniowie.
 


Kolejne spotkanie Dyskusyjnego klubu książki

05.02.2018 r. (poniedziałek) godz. 11.00


"Cała Polska Czyta Dzieciom"
( 15.12. )

 Głóśne czytanie z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom", zaproszeni goście: Joanna Piasta - Siechowicz (Dyrektor   Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie), Danuta Rokita (Klub "Kreatywni"), Paulina Pedryc (UMiG)

 

 

Więcej


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04.12. )

  Na ostatnim w bieżącym roku spotkaniu DKK, dzieliliśmy się tym razem wrażeniami o książce Beaty Pawlikowskiej " W dżungli miłości". Książka zaskakująca. Nie podróżnicza !To osobiste doświadczenia autorki przelane na kartki książki. Wydane jako analiza, osobowości człowieka "Leniwca" i "Wojownika". W której postaci odnajdziemy siebie, czy zgodzimy się z autorką ? Polecam do przeczytania.

M.W.

Więcej

 


Dzień pluszowego misia
( 27.11. )

  Jak co roku w listopadzie wraz z dziećmi zaprosiliśmy do Biblioteki wszystkie pluszowe misie, aby wspólnie bawic się podczas Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nie zabrakło więc misiowych zagadek i zgadywanek, wierszykiówi opowiadań, czyli tego wszystkiego w co każdy miś lubi się bawić. Udało nam się także narysować portret wesołego misia Teddy, który następnie stał się "honorowym patronem" naszego spotkania.

 


Spotkania o grach
( 18.11. )


   Wszystkich miłośników gier "bez prądu " zapraszamy do naszej bilioteki na zajecia pt: "Spotkania o grach". Będzie mozna dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat gier planszowych, zręcznosciowych, paragrafowych, gier wyobraźni i wielu, wielu innych. Oczywiście będzie można również pograć, wziąść udział w turniejach a także poznać i wymienić uwagi z "ekspertami" od poszczególnych typów gier. Pierwsze spotkanie już za nami, za nami także już pierwszy turniej w grę Halli galli. Zwycięzcą okazał się Mateusz Urbanczyk. Spotkania o grach poprowadzi Krzysztof Rogala. Na kolejne wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


Wizyta przedszkolaków
( 17.11. )

   

   Barzdzo miło było nam gościć przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Suchedniowie, którzy odwiedzili nas 17. 11. Okazało się że dzieci dysponują duża wiedzą na temat biblioteki i ksiązek, o czym moglismy się przekonać podczas miłej z nimi rozmowy. Ponadto wszystkie zakamarki biblioteczne zostały dokładnie zwiedzone, a na koniec... została oczywiście juz tylko wesoła zabawa w czytelni.

 

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 06.11. )

   Nasz klub DKK działa bardzo prężnie, kolejne nasze spotkanie i kolejna interesujaca i żywa dyskusja na temat literatury. Tym razem wymienialiśmy poglady o  książce "Jesteś moją obsesją" - Moccia F. Następne spotkanie już w pierwszym tygodniu grudnia. Zapraszamy.

 

Więcej

 


JUBILEUSZ

70 -lat Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej

im. Jana Pawła II

w Suchedniowie

(12.10.2017 r. )

Wszystkim którzy byli z nami w ten szczególny wieczór serdecznie dziekujemy !

Galeria


  Pejzaże - prace Alicji Wikło

 

    Alicja Wikło - absolwentka historii sztuki warszawskiego Uniwersytetu im. Kardynała Wyszyńskiego. Ukończyła studia podyplomowe z plastyki i wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim . Od 24 lat nauczyciel w II LO w Skarzysku-Kam, oraz CKPSS.  Amatorsko maluje od kilkunastu lat. swój dorobek prezentowała już w 2009 r w MCK w Skarżysku, w suchedniowskiej bibliotece oraz na wernisażach poplenerowych w Mircu i Mostkach. Obecna wystawa przedstawia pejzaże - owoc ostatnich plenerów w Mircu, Mostkach i Wólce Milanowskiej.


    

  Wystawa prac Danuty Grabowskiej

(02.10.  - 27.10 )

        Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac mieszkanki Suchedniowa Danuty Grabowskiej. Wykonane są one techniką quillingu a ogladać je można do 27. 10. w godzinach pracy Biblioteki.

 

 


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 02.10. )

 

         Kolejne spotkanie klubu DKK, jak zwykle w bez stresu i w serdecznej atmosferze. Tym razem dyskutowaliśmy o książce "Dom na skraju nocy" - Catherine Banner.  Kolejne spotkanie zaplanowalismy na 06.11. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Więcej


  "Kolorowe korale"
 zabawa plastyczna

( 05.09. )

         Flamastry, pędzle i  farby poszły w ruch podczas sporządzania kolorowych korali z makaronu . zabawa z kolorami zawsze jest przyjemna, tym bardziej gdy jest wzbogacona dziecięcą fantazją i pomysłowością . W zajęciach uczesniczyły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola "Planeta Dziecka".

 

 


  "Nadodrze"
 wystawa fotografii Wandy Sojeckiej

( 04.09. - 30.09 )


          Wrocław Nadodrze to obszar, z którym czas obszedł się nadzwyczaj łagodnie. Tę północną dzielnicę Wrocławia ominęły poważniejsze zniszczenia w trakcie wojny. Do dziś udało się tu zachować niepowtarzalny charakter architektoniczny. Spacerując brukowanymi ulicami, zwracamy uwagę na piękną zabudowę: XIX i XX - wieczne kamienice, skwery zieleni, szyldy rzemiesniczych sklepów. Momentami można odnieśc wrażenie że świat został tu w przedziwny magiczny sposób wyjety z biegu czasu i pozostawiony poza jego nawiasem - jakby zatrzymany w migawce aparatu.

Wystawę można ogladać do 30.09.  w godzinach pracy Biblioteki


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 04.09. )

            W ciagu ostatnich kilku lat bardzo prężnie w Polsce działają Dyskusyjne Kluby Książki. Nasz Klub również ma sie bardzo dobrze. 04.09. spotkaliśmy się aby podyskutować i wymienić  swoje poglądy  na temat ostatnio przeczytanej książki. Zachęcamy wszystkich którzy potrzebują wspólnych rozmów o literaturze do dołaczenia do naszego grona.

 

Więcej


                               

       

NARODOWE CZYTANIE 2017
( 02.09. 2017 )

      Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" B. Prusa i "Quo vadis" H. Sienkiewicza. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Suchedniowie już od 5 lat włącza się do akcji. W tym roku podczas finału  02. 09. czytaliśmy "Wesele" S. Wyspiańskiego. Na początku w weselny  klimat  wprowadziła nas Grupa Teatralna "Puzzle" z Państwowego Stowarzyszenia Osób Upośledzonych Intelektualnie w Kielcach, prezentując krótkie przedstawienie. Animatorem tej grupy jest Mariusz Pomocniknimatorem tej grupy je

  Wszystkim osobom które włączyły się do tegorocznego czytania, składamy serdeczne podziękowania, byli to:

Maria Zuba, Małgorzata Winkler, Ewa Kaniewska, Jacek Odzimek, Mariola Pasek,Mariusz Pasek, Maria Markiewicz, Krystyna Sasal, Anna Pasek, Bożena Kaniewska, Natalia Tusznio, Magdalena Tusznio, Paweł Berliński, Karolina Zolbach, Julia Skokowska, Olga Kuszewska, Małgorzata Łukasiak, Kazimiera Lorenz, Anna Paterka, Danuta Rokita, Małgorzata Wiśniewska Grupa Teatralna "Puzzle" : Anna Bielecka, Sabina Czernic, Mirosława Majewska, Daria Pela, Daniel Miernik, Tomasz Kania, Maciej Poniewierski, Piotr Równicki, Arkadiusz Smalcerz, Mariusz Pomocnik.

                 

U przedszkolaków
( 09.06. )

   

 

Odwiedziliśmy zaprzyjaźnione przedszkole "Planeta dziecka". Zgadywanki, bajki i miła rozmowa z najmłodszymi czytelnikami, spowodowała ze czas naszej wizyty płynął bardzo szybko. 

 

 


Czytanie na trawie
( 07.06. )

   

Wiosna w pełni, korzystając więc z ciepłego dnia wybraliśmy się z książką do miejskiego parku aby poczytać sobie "na trawie". Tym razem dołączając się do akcji "Świętokrzyskie czyta Żeromskiego" czytaliśmy utwory Stefana Żeromskiego. Celem tej akcji jest odkrywanie historii i popularyzacja twórczości pisarza związanego przecież bardzo mocno z ziemią świętokrzyską. W raz z biblioteką do akcji włączyli się także uczniowie z SSP nr.3, wraz z opiekunkami: Ewą Jędrzejską i Małgorzatą Rek.


Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
( 30.05. )

 

W naszej bibliotece powstał  Dyskusyjny Klub Książki. Jest to klub dla dorosłych. Jeżeli lubisz czytać i dzielić się wrażeniami na temat przeczytanych książek, to zapraszamy na spotkania DKK. Gdzie w miłym gronie i "na luzie" można podzielić się swoimi opiniami o literaturze.

Więcej


 

"Planszostrada 5"
( 23.05. )

    

Już po raz piąty gościliśmy  miłośników gier planszowych, jak zwykle zabawa była doskonała. Tradycyjnie już spotkanie z grami "bez prądu"  poprowadził Michał Pajek. Tym razem graliśmy w : "Hej to maja ryba", "Motylki" , "Kingdom Builder" , "Motylki" i w wiele innych doskonałych  planszówek. Dobra zabawa, pozytywne emocje, bezpośredni kontakt z innym graczem to bardzo ważne elementy tego typu spotkań. Na kolejne, serdecznie zapraszamy.


  

"Od przygody do przygody" - konkurs pięknego czytania
( 11.05. )

   

  Konkurs pięknego czytania - "Od przygody do przygody". Przeznaczony był on dla uczniów klas IV - Vi szkół podstawowych. Do konkursu zgłosiło się 30 uczestników ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Zmagania były III-etapowe, w etapie I każdy z uczestników czytał 2-3 min tekst z przygotowanej przez siebie dowolnej książki przygodowej. Etap II do którego wyłoniono 8 najlepiej czytających to zmaganie się z fragmentami " Przygód Tomka Sawyera" i "Szatana z siódmej klasy". Etap III to już ścisły finał z udziałem czwórki najlepszych czytelników , a byli to :Lena KowalikOliwia GolaKarolina Zolbach i Bartłomiej Przybylski. W etapie tym należało w sposób jak najbardziej efektowny przeczytać wylosowany zestaw wierszy takich autorów jak : Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner. Jury w składzie: Beata Słoma  (TPD), Paulina Pedryc ( UMiG), Michał Redlica (ZSZ Sienkiewicz)  zdecydowało przyznać w konkursie pięknego czytania I miejsce Karolinie Zolbach (SSP nr. 3) II miejsce Lenie Kowalik (SSP Ostojów), III miejsce Oliwii Goli (SSP nr. 3) a Bartłomiejowi Przybylskiemu wyróżnienie..

Galeria


"Cała Polska Czyta Dzieciom"
( 25.04. )

     

        Cały czas czytamy dzieciakom ! Spotkanie z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom", tym razem czytającymi byli: Agnieszka Włodarczyk - Mazurek (Suchedniowski Ośrodek Kultury), Jacek Odzimek (UMiG), Emil Tokarczyk.

 

Więcej


Fotografia
( 18.04. )

   

Zapraszamy do obejrzenia wystawy foografii Andrzeja Sasala, zdjęcia można ogladać w godzinach pracy biblioteki.

 

 


Pierwszoklasiści
( 11.04. )

 

Po pasowaniu na czytelnika w szkolnej bibliotece, odwiedzili nas uczniowie klas I, ze S.S.P. nr. 3  w Suchedniowie, aby tym razem zapoznać się z biblioteka publiczną. Jak poruszać się po biliotece publicznej, jak można zostać jej czytelnikiem, jakie zbiory można znależć i jak z nich korzystac? To tylko niewielka część informacji jakie dzieci zdobyły podczas tej wizyty.

 


 

"Bomba w Bibliotece"
 Spotkanie autorskie z Emilem Tokarczykiem

( 29.03. )

        Gościliśmy Emila Tokarczyka, suchedniowskiego pisarza. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczoł juz na studiach. Tam powstały już pierwsze wiersze. W ubiegłym roku wydał zbiór opowiadań "Bomba", za który otrzymał kieleckie "Scyzoryki" w kategorii Literatura/Proza. Książka ta jest dostępna także w formie audiobooka, z przyjemnością więc wysłuchaliśmy jej fragmentów. Pan Emil nie tylko cztał swoje wiersze i opowiadania. ale również podzielił się z nami swoimi sposobami na pisanie, zdradził oczywiście też skąd czerpie inspirację dla swojej twórczości.

Galeria

 

 


Wizyta w przedszkolu
( 20.03. )

 

Miło jest odwiedzać czytelników a tym bardziej tych najmniejszych. Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola im Jana Pawła II w Suchedniowie powitały nas z radosnym uśmiechem. Okazało się że na temat biblioteki, książek i bajkowych bohaterów wiedzą bardzo wiele. Dlatego rozmawiało nam się bardzo miło, no i oczywiście z przyniesionych przez nas książek "wyskoczyły" znane i troszkę mniej znane opowiadanka, bajki i bajeczki.

 


"Cała Polska Czyta Dzieciom"
( 28.02. )

   

Czytamy dzieciom, osoby które tym razem wzięły udział i poczytały dla dzieciaków to : Julita Kabała (TPD), Beata Słoma (TPD), Grzegorz Walkowicz (czytelnik)

Więcej


"TPD" w Bibliotece
( 15.02. )

     

  Tuż po feriach gościliśmy   Suchedniowskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Jak poruszać się po bibliotece i korzystać z jej księgozbioru, w jaki sposób wyszukać konkretną książke i materiały na interesujący nas temat z bibliotecznego katalogu, tego wszystkiego dzieci  mogły sie dowiedzieć podczas tej wizyty. Będzie to z pewnością procentowało w przyszłości podczas kolejnych wizyt nie tylko w naszej bibliotece.

 

 


"Kreatywni"
(  14.02  )
 

   

Odwiedzili nas członkowie suchedniowskiego klubu seniora "Kreatywni". Większość "naszych seniorów " jest już czytelnikami biblioteki, była więc okazja do rozmowy, wymiany uwag i zapoznania się z aktualną ofertą.

 


"Czar nici" - wystawa haftu
( 10.02. - 30.03  )

       

„Czar nici" – to tytuł wystawy  Pani Wiesławy Moćko. Autorka prac jest mieszkanką Suchedniowa, czytelniczką naszej biblioteki. Jej pasją jest haft. Ten rodzaj sztuki stanowi dla pani Wiesławy rodzaj oderwania się od codziennych obowiązków, daje wytchnienie i spokój. Osiąga wspaniałe efekty wizualne dzięki szerokiej gamie kolorystycznej nici używanych do haftu. Każdy obraz sprawia jej wielką satysfakcję. Dziękujemy Pani Wiesławie za udostępnienie swojej kolekcji obrazów, gratulujemy pomysłowości, talentu i cierpliwości oraz życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji.


    

Ferie w bibliotece
( 30.01. - 12.02  )
 

 

 Interesująco i  w miłej atmosferze tegoroczne ferie można było spędzić w naszej bibliotece. Jak co roku zajęcia były bardzo urozmaicone i z ogromną dozą humoru. Od gier planszowych, łamigłówek, rebusów, poprzez zabawy literackie i zajęcia plastyczne. Można także było sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas gry w Twister. Dostępne były także komputery gdzie oprócz standardowego już dostępu do Internetu zainstalowane były gry z serii Harry Potter, w sposób wirtualny mogliśmy więc przeżyć kolejny raz przygody dzielnego czarodzieja.


Czerwony kapturek z wizytą na "Planecie dziecka"
( 17.01. )

 

 Wizyta w prywatnym przedszkolu w Suchedniowie "Planeta dziecka". Tym razem z nami do dzieci wybrał się "Czerwony kapturek", który opowiedział  dzieciom bajkę  właśnie o ...Czerwonym kapturku. Zainteresowanie, miła atmosfera i uśmiechy dzieci jakie towarzyszyły nam podczas pobytu to znak, że bajki lubią wszyscy: maluszki i większe maluchy. Bo jak tu nie kochać Czerwonego kapturka.

 


"Najlepszy czytelnik 2016"

 

 

Kolejna edycja konkursu na najlepszego czytelnika Działu dla dzieci już za nami. W roku 2016, najlepszym czytelnikiem okazał się Paweł Tuśnio. Wielkie gratulacje dla Pawła.!!. Przed nami kolejna już X edycja konkursu, zwycięzcę poznamy na początku stycznia 2018 r.

 

 


 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny